Šlužby


Řez ovocných stromů

Odborně provedený řez napříč životem stromu je základem pro to, aby byl strom stabilní, dlouhověký a dobře plodil. Více informací naleznete níže

Konzultace

Potřebujete vědět, v jakém stavu jsou stromy na vašem pozemku? Chcete se naučit o své stromy správně pečovat? Chcete zasadit nové stromy ale nevíte jak na to? Proberme to spolu osobně.

Výsadby

Zasadit ovocný strom? Ve skutečnosti samotný akt vysazení stromu do půdy je jen jednou z mnoha věcí, které je třeba provést, pokud má být výsadba úspěšná. Více informací níže.

Kácení

Pokud Vaše stromy již došli na konec své životní pouti, nebo je potřebujete odstranit z jiného důvodu, provádím i kácení stromů (mimo kácení rizikové).

Řez stromů

Správně provedený řez napříč životem stromu je základem pro to, aby byl strom stabilní a bezpečný. U ovocných stromů je kvalitní řez rovněž předpokladem pro to, aby strom kvalitně dlouhodobě plodil a unesl bez poškození i velkou úrodu.

Naopak neodborně provedený řez často přinese více škody než užitku - vám i vašim stromům. Špatný řez může být příčinou oslabení stromu, ztráty plodnosti a někdy i předčasného odumření stromu.

Je mnoho druhů řezu. Zakládací a výchovný řez provádíme v prvních pěti letech od vysazení stromu a jeho kvalita rozhoduje o tom, zda bude koruna v dospělosti dostatečně prosvětlená, vzdušná a stabilní. Udržovacím řezem pak podporujeme pravidelnou plodnost a zdravý vývoj stromu. Pokud je strom již starší, tak citlivým zmlazovacím řezem můžeme docílit prodloužení plodnosti a podpoření jeho vitality.

Každý strom je unikát. Proto řez vždy provádím na míru konkrétnímu stromu, úměrně jeho věku, zdraví, vitalitě a samozřejmě druhu. Je třeba řezat ve správný čas, na správném místě a zvolit správnou techniku řezu. Pokud chcete své stromy nechat odborně ošetřit v jakékoliv fázi jejich života, neváhejte mě kontaktovat.

Věřím, že stromy se vám za kvalitní péči bohatě odmění.


Výsadby

Zasadit strom? Není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Ve skutečnosti samotný akt vysazení stromu do půdy je jen jednou z mnoha věcí, kterou musíme provést, pokud má být výsadba úspěšná.

Proces výsadby můžeme rozdělit na fázi přípravnou, kde je třeba dobře naplánovat jaké druhy a odrůdy budeme pěstovat, jakou zvolíme podnož, jaký sadební materiál a kdy budeme vysazovat, a ještě mnoho dalšího. Ve fázi realizace pak volíme správný čas výsadby, správnou techniku, a také ochranu stromu před nepřízní počasí a dalších okolních vlivů, které jej mohou v prvních letech po výsadbě vážně ohrozit.

Proto pokud chcete provést kvalitní výsadbu, která vám v budoucnu přinese vysněnou úrodu na krásně rostlém stromě, neváhejte se na mě obrátit, a já pro vás výsadbu zrealizuji nebo vám poskytnu odbornou konzultaci.

Tomáš Marek, IČO: 05543487, Bystročice 50, 779 00 Bystročice, +420 734 503 073
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!